Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gramotnost práce

Gramotnost pracovní list

 

1)Nájemník uzavírá smlouvu o nájmu s pronajímatelem ( osobou, která vlastní  pronajímaný realitní objekt), Podnájemník uzavírá smouvu s nájemníkem ( tedy osobou, která není vlastníkem realitního objektu, ale je osobou, která má s vlastníkem reality uazvřenou nájemní smlouvu) k podnájmu je zapotřebí souhlas pronajímatele ( tzn. Vlastníka realitního objektu ).

http://www.reality.name/jaky-je-rozdil-mezi-najmem-podnajmem-a-pronajmem-reality/

 

2)Kauce slouží  pronajímateli jako finanční záruka,že nájemnce splní své povinnosti  vyplývající z nájemního vztahu. Podmínkou pro vznik kauce je dohoda mezi najemncem a pronajímatelem.

Kauce nesmí být vyšší než šestinásobek měsíčního nájemného.

http://www.portalobydleni.cz/zpravy/324-majitel-v-najemnik-jak-se-urcuje-vyse-kauce/

 

3)Může je-li to součástí smoulvy, jestli je to součástí smlouvy že pronajímatel může vstoupit do pronajatých prostor, V případě havárie či neodkladné potřeby provedení oprav předmětu nájmu je nájemce povinen bezodkladně umožnit pronjímateli či jím pověřené osoby vstup do předmětu nájmu.Pokud tak nájemce neučiní v případě bezodkladné havárie, má pronajímatel právo k přístupu předmětu nájmu za účelem odstranění havárie.

 http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/najem-a-najemnici/15668-vstup-pronajimatele-do-bytu-najemce--2219-obcanskeho-zakoniku-2014.html

4)Pokud není v nájemní smlouvě stanoveno jinak „drobné opravy“ související s užíváním bytu a náklady spojené s běžnou udržbou hradí nájemce. Odtok odpadu hradí nájemce.

·          Drobné opravy podle věcného vymezení: pravy jednotlivých vrchních částí podlah, opravy podlahových krytin a výměny prahů a lišt

·         opravy jednotlivých částí oken a dveří a jejich součástí a výměny zámků, kování, klik, rolet a žaluzií

·         výměny elektrických koncových zařízení a rozvodných zařízení, zejména vypínačů, zásuvek, jističů, zvonků, domácích telefonů, zásuvek rozvodů datových sítí, signálů analogového i digitálního televizního vysílání a výměny zdrojů světla v osvětlovacích tělesech

·         výměny uzavíracích ventilů u rozvodu plynu s výjimkou hlavního uzávěru pro byt

·         opravy uzavíracích armatur na rozvodech vody, výměny sifonů a lapačů tuku

·         opravy indikátorů vytápění a opravy a certifikace bytových vodoměrů teplé a studené vody

·         Vedle výše zmíněných prací se považují za "drobné opravy" také opravy vodovodních výtoků, zápachových uzávěrek, odsavačů par, digestoří, mísicích baterií, sprch, ohřívačů vody, bidetů, umyvadel, van, výlevek, dřezů, splachovačů, kuchyňských sporáků, pečicích trub, vařičů, infrazářičů, kuchyňských linek, vestavěných a přistavěných skříní. U zařízení pro vytápění se za drobné opravy považují opravy kamen na tuhá paliva, plyn a elektřinu, kotlů etážového topení na pevná, kapalná a plynná paliva, včetně uzavíracích a regulačních armatur a ovládacích termostatů etážového topení; nepovažují se však za ně opravy radiátorů a rozvodů ústředního vytápění. Přičemž platí, že za opravu se považuje také výměna drobných součástí použitých předmětů.

 

Drobné opravy podle výše nákladu

Druhé kritérium, zda-li se jedná  o drobnou opravu je výše nákladu realizováné opravy bytu jeho vybavenía výměny součástí jednotlivých předmětů tohoto vybavení, jestliže náklad na jednu opravu nepřesáhne částku 500 Kč.Náklady na opravu a jiné náklady spojené s opravou,m pokud jsou zavedeny v daňovém dokladu o provedení opravy, se do nákladů na tuto opravu nezapočítávají.

Podle vyhálšky je celkový roční limit  celkového objemu nákladů vynaložených na drobné opravy.Do tohoto limitu se další náklady ( doprava, poštovné) související s drobnou opravou nezapočítávají.

 

Náklady nad roční limit hradí pronajímatel

Součet nákladů za drobné opravy uvedené v předchozích odstavcích včetně nákladů na dopravu a jiných nákladů spojených s opravou nesmí přesáhnout částku 70 Kč na metr čtvereční užívané podlahové plochy bytu za kalendářní rok. Nad tento rámec hradí náklady na opravy již pronajímatel, nebo o tuto částku může snížit nájemci výši nájemného.

 http://www.hypoindex.cz/jake-opravy-plati-najemnik-a-jake-pronajimatel/

 

 

1) 80 hodin měsíčně

http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=932312

 

2)minimální mzda na hodinu je 55 Kč.

http://portal.pohoda.cz/dane-ucetnictvi-mzdy/mzdy-a-prace/minimalni-mzda-se-od-roku-2015-zvysi-na-9-200-koru/

 

3)Zdravotní pojištění se platí na základě toho, kolik toho brigádník odpracoval hodin. pokud jsem ale student, je možné, že za mě platí zdravotní a sociální pojištění stát.

 

Pohovor kvůli brigádě,práci

 

1) Rodinný stav, těhotenství.Počet dětí,jejich věk,nemocnost,jestli nejsem v odborech,náboenství

 

2)Například pokud bych chtěl v budoucnu pracovat s peněti,měl by se mě zaměstnavatel zeptat na čistý trestní rejstřík Nebo pokud bych chtěl dělat faráře, je na místě zeptat se mě na mé náboženství.

 

3)Pokud by padla otázka z výše uvedených „zakázaných“ otázek, rozhodně mohu říct, že nechci odpovídat.

 

V rámci přijímání dospělosti dostáváte různé doklady.

 

  1. Po překročení 15ti let rozhodně ano. Například občanku bych měl u sebe nosit v každém případě.
  2. Ano.
  3. Předpis číslo 400/2011 Sb. (http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2011-400)
  4. Nejprve nahlásit odcizení na policii, a pokud nebude nalezen, tak dále vyřídit na úřadě, kde si nechám udělat nový občanský průkaz.
  5.  Více méně stejný jako ve stejném bodě. Zajít na úřad, kde si nechám udělat nový průkaz.

 

 

 

 

  1.  
 
 

 


Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 7135
Měsíc: 136
Den: 7